ד"ר חורש דור-חיים

 
צוות ניהולי O2

ד"ר חורש דור-חיים - פיזיולוג קליני  מייסד ומנכ"ל המרכז


ד"ר חורש דור-חיים, פיזיולוג קליני(PhD Medicine), בוגר ביה"ס לרפואהשל הדסה עין כרם, מייסד ומנהל של מרכז O2 לבריאות הגוף והלב בהדסה הר הצופים.
במסגרת עבודתו הקלינית, מאבחן תהליכים פיזיולוגיים ומתווה מרשמים טיפוליים, לפעילות גופנית בהתאם לבדיקות גופניות ומטבוליות במעבדה הפיזיולוגית של מרכז הבריאות

מחקריו של ד"ר דור-חיים, באוניברסיטה העברית, על השפעות של מאמץ גופנית על הלב זכו לפרסים בינלאומיים, כמו גם לפרס הפקולטה לרפואה.


בעל תואר שלישי במדעי הרפואה (MSc. Med) בבית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית, בשיתוף עם המערך הקרדיולוגי בבית החולים ובימים אלה מבצע עבודת מחקר בנושא השפעות של מאמץ גופני על פעילות הלב.

דור-חיים ייסד את הקורס הראשון בארץ למאמני בריאות. הוא מלמד על מחלות כרוניות, פגיעות ספורט, שיקום לב ומרצה במסגרת השתלמויות וקורסים מקצועיים על הממשק שבין הפעילות הגופנית והרפואה.

מרכז הבריאות O2- מרכז בריאות ייחודי מסוגו בישראל. המרכז מנוהל על ידי הפיזיולוג ד"ר חורש דורחיים ועל ידי פרופ' טדי וייס, לשעבר ראש יחידת הלב בהדסה הר הצופים. מרכז הבריאות O2 מעמיד לרשות לקוחותיו את צוות המומחים הרב תחומי הבכיר ביותר בנושאי בריאות, פיזיולוגיה של המאמץ וכושר גופני.

 
 
חורש דור – חיים
 
 
 
עבודת המחקר שלו במסגרת לימודי התואר השני בנושא השפעות של פעילות גופנית אירובית על הערכת החשמל בלב, זכתה לפרסים רבים בארץ ובחו"ל: פרס הפקולטה לרפואה של האוניברסיטה העברית, ע"ש ד"ר אסטורה מאיר (2008). המחקר הוצג בכנס הקרדיולוגי היוקרתי שנערך בשיקגו ב- American College of Cardiology במרץ 2008, ופורסם בכתב העת של הכנס:
http://content.onlinejacc.org/cgi/reprint/51/10_Suppl_A/A1.pdf

המשך עבודת המחקר שלו, במסגרת לימודי הדוקטורט בפיזיולוגיה, זכתה להיכלל בין שלוש עבודות המחקר החשובות ביותר באירופה, בכנס היוקרתי של האיגוד הקרדיולוגי האירופאי, בו זכה בפרס.
חורש מנהל פורום בנושא פיזיולוגיה של המאמץ באתר דוקטורס, להתייעצויות ולשאלות בנושאים פיזיולוגיים ניתן לפנות בפורום בקישור הבא:
http://www.doctors.co.il/forum-4246

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כתובת: שד' צ'רצ'יל 1, בית ריקליס, הדסה הר הצופים, ירושלים, מיקוד: 91240
טל': 5810810 - 02   |   פקס: 5827771 - 02   |   דוא"ל:  mercaz@o-2.co.il
>