קורס מאמנים רפואיים

 
 
 
 
בשנים האחרונות עלתה המודעות לחשיבותה של מסגרת המשלבת פעילות גופנית מותאמת ושינוי אורח חיים, למניעה ולטיפול במחלות כרוניות. מכאן גובר הצורך בהכשרה של אנשי מקצוע בעלי ידע רפואי המשלב בין תורת השיקום לבין כלים מתחום הפעילות הגופנית. העלייה במודעות החולים והקהילה הרפואית הביאה לשיפור בהיענות החולים להשתתף במסגרות מבוקרות לשינוי אורח חיים, הכוללות פעילות גופנית, כגון זו בתכניות לשיקום לב. משתקמי הלב, כמו גם חולים נוירולוגיים, אורתופדים ורבים נוספים שסיימו את תקופת השיקום, מעוניינים להמשיך במסגרת פעילות המעניקה להם תמיכה, תחושה של ביטחון, ידע ומקצועיות.

קורס מאמני רפואיים מציע הכשרה מתקדמת למאמנים, לפיזיותרפיסטים ולאנשי מקצוע פרה-רפואיים, המעוניינים להשתלב במסגרות של שיקום לב בפרט או במסגרות שיקום ואימון מתקדמות במועדוני הבריאות והכושר בקהילה. במסגרת הקורס המאמן לומד ומכיר את עמודי התווך של שיקום הלב ואימון מותאם למחלות כרוניות, בהתבסס על ההנחיות של הפיזיולוג והקרדיולוג, תוך קבלת רקע נרחב בתחום מחלות הלב ומגוון רחב של מחלות רקע נוספות. בנוסף, מקבל המאמן כלי עבודה ובקרה המאפשרים לו לתקשר באופן שוטף עם הפיזיולוג במכון השיקום ולקבל המשך תמיכה רב-מקצועית ומעקב שוטף. המאמן לומד לתעד מדדים פיזיולוגיים ולבצע בקרות שבעזרתן יכול לבנות תכנית מותאמת חדשה.

מאמנים שיעבדו במכוני הכושר בקהילה, יוכלו להמשיך ולעזור למשוקמים לשמור על בריאותם ולהתמיד בפעילות גופנית. בשלב הלימודים העיוניים והסטאז', המאמנים שיוכשרו יקבלו כלים להתמודד עם בעיות רפואיות מגוונות שמתלוות למחלות לב וכלי דם או מאפיינות גיל מבוגר, וכך יוכלו להוות כוח עבודה מקצועי.

במסגרת זו קיימת שני מסלולים:
1. מסלול מתקדם - נערך במסגרת היחידה ללימודי המשך של הפקולטה לרפואה באוניברסיטה העברית. מיועד למרפאים בעיסוק, מורים לחינוך גופני, לפיזיותרפיסטים, תזונאים ולמדריכים מוסמכים בעלי תואר ראשון.
2. מסלול בסיסי - לחסרי רקע בתחום האימון הגופני. המסלול מורכב מקורס מדריכי חדרי כושר ובריאות ולאחריו קורס מאמנים מתקדם.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כתובת: שד' צ'רצ'יל 1, בית ריקליס, הדסה הר הצופים, ירושלים, מיקוד: 91240
טל': 5810810 - 02   |   פקס: 5827771 - 02   |   דוא"ל:  mercaz@o-2.co.il
>