תזונה

 
תזונה נכונה הינה חיונית ביותר לשמירה על בריאותכם. חשוב מאוד להקפיד על כמה עקרונות וכללי-אצבע שיהפכו להרגלים יומיומיים, ויהוו בסיס איתן לתזונה נכונה, ולתפריט עשיר ומגוון, הכולל את כל אבות המזון.

המומחים של מרכז O2, כתבו עבורכם מספר כתבות שיאפשרו לכם לקבל מידע אודות הנושא הזה. כתבות נוספות יתווספו מעת לעת. הינכם מוזמנים להגיב על כל הכתבות ולשתף.

קריאה נעימה!
 
 
 
תפקיד התזונה במניעה וטיפול בסוכרת
 
 
 
מהי סוכרת? מהם סוגי הסוכרת השונים? ומהן ההמלצות לטיפול התזונתי בחולי סוכרת?
כל התשובות בכתבה מאת ליאור מני, תזונאי מרכז O2 לבריאות הגוף והלב.

קרא עוד...
 
 
 
 
 
יום העצמאות
 
 
 
פסח מאחורינו והאביב בפתח. המדינה שלנו חוגגת עוד יום הולדת, אחר כך תבוא גם המדורה של ל"ג בעומר ובישראל זה אומר שרשמית הגיע העת לנקות את האבק מהמנגל ולהתחיל לנפנף.
למרות שזה בהחלט יכול להיות מוקש נוסף לדיאטה ולבריאות – זה ממש לא חייב להיות. הנה מספר עצות כיצד להפוך את חג המנגל הלאומי לקצת יותר בריא.

קרא עוד...
 
 
 
 
 
תזונה לבריאות הלב
 
 
 
מחקרים הוכיחו שע"י שינויים בתזונה ניתן למנוע מחלות לב והישנות התקפי לב .
הגורם העיקרי למחלות לב הינו טרשת עורקים.
תזונה נכונה יכולה לספק מגוון רכיבים בעלי כח התמודדות חזק כנגד התהליך הטרשתי.

קרא עוד...

 
 
 
 
 
תזונה לחג הפורים!
 
 
 
עוד לא התאוששנו ממתקפת הסופגניות של חנוכה והפירות היבשים של ט"ו בשבט ובלי שנרגיש הגיע פורים. כן, לוח השנה היהודי מזמן לנו הרבה הזדמנויות לחגוג – והדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא ע"י מתוקים (משלוח מנות) ואלכוהול ( אנחנו הרי מצווים- עד דלא ידע ).
אז לפני שנתחיל בחגיגות כמה טיפים כדי שנוכל לעבור עוד חג יהודי בשמחה ובבריאות.

קרא עוד...

 
 
 
 
 
תזונה לפני אימון
 
 
 
החלטתם להתחיל להתאמן באופן קבוע? מצוין. בין אם הסיבה היא ירידה במשקל, פיתוח מסת שריר או 'סתם' כחלק מאורח חיים פעיל ובריא, מה שתאכלו לפני האימון יכול לעשות את ההבדל בין אימון יעיל ואנרגטי לאימון עייף שאתם לא יכולים לחכות שכבר יגמר

קרא עוד...

 
 
 
 
 
התזונה הים תיכונית
 
 
 
כבר בשנות ה-60 הראו מחקרים על קשר בין תזונה ים תיכונית לשיעורי תמותה ותחלואה נמוכים ממחלות לב. בשנים האחרונות המחקר ממשיך ומעמיק והתוצאות נראות מבטיחות גם בהקשר לסרטן, סינדרום מטבולי ,סוכרת ועוד. אז מה היא הדיאטה הים תיכונית ?

קרא עוד...

 
 
 
 
 
חג השבועות - "דבש וחלב תחת לשונך"
 
 
 
חג השבועות, חג מתן תורה, הוא גם חג החלב. למנהג של אכילת מוצרי חלב יש מספר טעמים . אחד מהם הוא ההמשלה של התורה שלנו לחלב- כמו חלב האם שמזין אותנו פיזית כך גם התורה מזינה אותנו רוחנית.
מוצרי חלב הם אחד מיסודות התזונה שלנו בישראל. כמעט אין ישראלי שלא פותח ומסיים את היום בארוחת חלבית. הגיע הזמן שנעשה עמם היכרות קצת יותר מעמיקה.

קרא עוד...

 
 
 
 
 
פסח – אם תרזו זו אגדה ?
 
 
 
ליל הסדר מתקרב ופותח לנו שבוע של ארוחות ומפגשים משפחתיים עם הרבה מוקשים לדיאטה. וכאילו שלא היו מספיקים לנו שני ערבי חג + חול המועד אז המרוקאים הביאו לארץ גם את מסורת המימונה עם שלל מטעמיה.
אז איך בכל זאת נעבור את השבוע הזה בשלום?

קרא עוד...

 
 
 
 
 
עשרה עקרונות לאימוץ התזונה הים תיכונית
 
 
 
כיצד ניישם את התזונה הים תיכונים בחיי היום יום שלנו.

קרא עוד...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
כתובת: שד' צ'רצ'יל 1, בית ריקליס, הדסה הר הצופים, ירושלים, מיקוד: 91240
טל': 5810810 - 02   |   פקס: 5827771 - 02   |   דוא"ל:  mercaz@o-2.co.il
>